Matías has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Los globos

Los globos

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shine

Shine

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Made in USA

Made in USA

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man Next Door

The Man Next Door

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Michael

Michael

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stinking Heaven

Stinking Heaven

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Body

The Body

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry