Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Sunset: The Mystery of the Necklace of São Cajó

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • 100 Years of Warner Bros.

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Love & Death

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Disenchanted

  • See How They Run Behind the Curtain

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Marlowe

    ★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • House of Hammer

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • The Tyrant Father

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Love & Gelato

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Remains of the Wind

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Salgueiro Maia - The Implicated

  • The Northman

    ★★★★½

  • To Leslie

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Living

    ★★★

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!