• The Green Knight

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Esperança: Christmas Special

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Interface

    ½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Query

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Loop

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Pedro Teixeira da Mota: Impasse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Dead Queen

    ★★

  • Sara

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Sister

    ★★★★

  • Leviano

    ★★

  • Diamantino

    ★★★