Matthew Wolfstein has logged 45 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
'G' Men

'G' Men

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fall Out - Fall In

Fall Out - Fall In

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Der Fuehrer's Face

Der Fuehrer's Face

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sky Trooper

Sky Trooper

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vanishing Private

The Vanishing Private

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Donald Gets Drafted

Donald Gets Drafted

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Following

Following

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry