Sort by

Matthew has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doom

Doom

2005
×
★★½
Edit this entry  
29
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★★
Edit this entry