Sort by

Matt64 has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wolf

Wolf

2021
×
Edit this entry  
28
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Day Sleeper

Day Sleeper

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Delivery

Delivery

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Fool's Day

Fool's Day

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sis

Sis

2017
×
½
Edit this entry  
30
Stanley Pickle

Stanley Pickle

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Violet

Violet

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
14
Gilda

Gilda

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry