Sort by

Matt has logged 122 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fled

Fled

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Season of the Devil

Season of the Devil

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Belly of the Whale

The Belly of the Whale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aleta: Vampire Mistress

Aleta: Vampire Mistress

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula in Love

Dracula in Love

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
An Ordinary Man

An Ordinary Man

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Hip Hop Hoax

The Great Hip Hop Hoax

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
That's Life!

That's Life!

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godless

Godless

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Rough Draft

A Rough Draft

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Submission

Submission

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Warrior

The Last Warrior

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Everything

After Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adoption

Adoption

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blast

Blast

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Factory

The Factory

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Story from Africa

A Story from Africa

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
America

America

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Party Day

Party Day

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Eye

The Evil Eye

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morning Dew

Morning Dew

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Air of the Earth in Your Lungs

The Air of the Earth in Your Lungs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Braguino

Braguino

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Neither Heaven Nor Earth

Neither Heaven Nor Earth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
That Summer of White Roses

That Summer of White Roses

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Merde

La Merde

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Car

Blood Car

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Made Me a Fugitive

They Made Me a Fugitive

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Assassin

Assassin

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry