Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Chalk Garden

The Chalk Garden

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Azor

Azor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Treasure

A Christmas Treasure

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Unknown: Making Frozen II

Into the Unknown: Making Frozen II

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry