Matt has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Wisper

American Wisper

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Shoe Addict's Christmas

A Shoe Addict's Christmas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Twitches

Twitches

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quints

Quints

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry