Matt has logged 29 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Genius

Genius

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Eddie's Million Dollar Cook Off

Eddie's Million Dollar Cook Off

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Double Teamed

Double Teamed

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger Cruise

Tiger Cruise

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Just My Type

Just My Type

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear John

Dear John

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry