Sort by

Matt has logged 48 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Edit this entry  
27
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
27
The Firm

The Firm

1993
×
★★
Edit this entry  
26
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Targets

Targets

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Double Team

Double Team

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
★½
Edit this entry  
08
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry