• Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Freaky

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Jug Face

    ★★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Lords of Salem

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Excision

    ★★★½

  • Prometheus

    ★½

  • Cosmopolis

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • The Woman

    ★★½

  • You're Next

    ★★★★

  • The Divide

    ★★½

  • Splice

    ★★½

  • Halloween II

    ★★½

  • Orphan

    ★★★½

  • Antichrist

    ★★★½

  • The House of the Devil

    ★★½

  • Eden Lake

    ★★½

  • The Mist

    ½

  • Rogue

    ★★

  • I-Be Area

    ★★★★

  • Eastern Promises

    ★★½

  • The Mother of Tears

    ★½

  • Halloween

    ★★½

  • Inside

    ★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★½

  • Bug

    ★★★

  • A History of Violence

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★

  • Camp

    ★★

  • Dogville

    ★★★½

  • Beyond Re-Animator

    ★★

  • Thirteen

    ★★★

  • Spider

    ★★★

  • May

    ★★½

  • Secretary

    ★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★½

  • Visitor Q

    ★½

  • Fat Girl

    ★★★½

  • Pulse

    ★★★½

  • Sleepless

    ★★½

  • Little Otik

    ★★★

  • Hollow Man

    ★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • Cherry Falls

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★★★

  • Ravenous

    ★★

  • Outer Space

    ★★★½

  • Apt Pupil

    ★★½

  • Wild Things

    ★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★½

  • Gummo

    ★★★★

  • Soul Food

    ★★½