Matt has logged 15 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry