• Metallica: 40th Anniversary - Live at Chase Center (Night 1)

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • UFO

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Lisey's Story

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

  • The Pedal Movie

  • The Virus That Shook the World

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Eric Hobsbawm: The Consolations of History

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Meaning of Hitler

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★

  • The Reagans

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • The Comey Rule

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Trump Card

    ½

  • Frontline: United States of Conspiracy

  • Metallica: Live in Berlin, Germany - June 6, 2006

  • White Noise

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Visit

    ★★★★

  • Shelter in Place

    ★★★½

  • Amenra - A Flood of Light

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Hypnotizing Power: The Story of Master of Puppets

  • Last and First Men

    ★★★

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★

  • The American Sector

    ★★★★

  • Spaceship Earth

  • Frontline: America's Great Divide

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation