Matteo has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angel Face

Angel Face

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Contromano

Contromano

2018
×
Edit this entry  
21
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry