• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • X

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Inhale, Exhale

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jexi

    ½

  • Tall Girl

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Breakthrough

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½