Matt has logged 36 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Phase IV

Phase IV

1974
×
Read the review Edit this entry  
26
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
H.H. Holmes: America's First Serial Killer

H.H. Holmes: America's First Serial Killer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sad Hill Unearthed

Sad Hill Unearthed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Be Water

Be Water

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Game of Death

Game of Death

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
King David

King David

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gamemaster

Gamemaster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fight

The Fight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
California Typewriter

California Typewriter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★
Read the review Edit this entry