Matt has logged 41 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Greyhound

Greyhound

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry