Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Incredibles 2

  • Black Panther

    ★★

  • Justice League

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Justice League Dark

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • Deadpool

  • The Little Prince

    ★★★★

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Justice League: War

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

  • The Dark Knight Rises

  • Cars 2

    ★★

  • Rango

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Up

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★