Sort by

matthaggerty has logged 36 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vivo

Vivo

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry