• Being the Ricardos

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Mayor Pete

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • A Radiant Girl

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Here Today

    ★★★

  • YouthMin: A Mockumentary

    ★★★½

  • The Village Detective: A Song Cycle

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • United States vs. Reality Winner

    ★★★★

  • Here Before

    ★★★

  • Gaia

    ★★★★

  • The End of Us

    ★★★½

  • Trade Center

    ★★★★½

  • Potato Dreams of America

    ★★★½

  • See You Then

    ★★★½

  • Kid Candidate

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Feast

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Méliès Mystery

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½