• The Hunger

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ★½

  • Father Stu

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • I Love You, I Hate You

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Coextinction

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • On My Mind

    ★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Clara Sola

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Spaghetti Code Love

    ★★½

  • Sediments

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Buck Breaking

    ½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Shoplifters of the World

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★