Sort by

matthewguerrero has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Happy

Mr. Happy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry