Sort by

matthewguerrero has logged 63 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Pez Outlaw

The Pez Outlaw

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happiness

Happiness

1998
×
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Hitch

Hitch

2005
×
Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry