🧛Matthew L. Brady ☠🎃 has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Macbeth

Macbeth

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Nanny

Mr. Nanny

1993
×
Read the review Edit this entry  
18
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Uncanny Valley

The Uncanny Valley

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Short Circuit 2

Short Circuit 2

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breaking Wind

Breaking Wind

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hostage

Hostage

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry