Matthew has logged 275 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Entangled

Entangled

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Night Watch

Night Watch

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Train

Death Train

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Broken Chain

The Broken Chain

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Don't Talk to Strangers

Don't Talk to Strangers

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Deceivers

The Deceivers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Victim Of Love

Victim Of Love

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Heist

The Heist

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder 101

Murder 101

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fourth Protocol

The Fourth Protocol

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taffin

Taffin

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomads

Nomads

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Pig on the Hill

The Pig on the Hill

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carpathian Eagle

Carpathian Eagle

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murphy's Stroke

Murphy's Stroke

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
9/11

9/11

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry