Matthew has logged 38 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Anna and the King

Anna and the King

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry