matthewpchen has logged 15 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry