• Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Shaft

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Beneath Us

    ★½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Look Away

  • Malevolent

  • Venom

    ★★½

  • Night School

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • The Festival

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Uncle Drew

    ★★★