Sort by

MatthewWarn has logged 41 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oh No

Oh No

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Momentum

Momentum

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Oh No

Oh No

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In Retrospect

In Retrospect

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
auf wiedersehen to the beat

auf wiedersehen to the beat

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
James & Isey

James & Isey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry