Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Core

The Core

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry