Sort by

Matt has logged 119 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Long Way Up

Long Way Up

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Nativity!

Nativity!

2009
×
★½
Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
28
State of Play

State of Play

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Edit this entry  
22
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Island

The Island

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry