• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • What Lies Below

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Greenland

    ★★★

  • Fatal Affair

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Seberg

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too