Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry