Matt has logged 37 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Native

Native

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hours

Hours

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brighton Rock

Brighton Rock

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Take Me

Take Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Casque

Casque

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Looming Tower

The Looming Tower

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
7 Splinters in Time

7 Splinters in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Score

Final Score

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Submission

Submission

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Cow

Funny Cow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry