Sort by

Matt has logged 43 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Go Way Back

We Go Way Back

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Away If You Can

Get Away If You Can

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Kate

Kate

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poser

Poser

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminal

Terminal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avenues

Avenues

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Café

Café

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eaten by Lions

Eaten by Lions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frank and Penelope

Frank and Penelope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Class

After Class

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
LOL

LOL

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Broken English

Broken English

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way

The Way

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two Dollar Bill

Two Dollar Bill

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wildlike

Wildlike

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Divide

The Dark Divide

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry