Sort by

mattmav45 has logged 24 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rounders

Rounders

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tormented

Tormented

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
Read the review Edit this entry  
15
Mimic

Mimic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rover

The Rover

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry