• The Voyeurs

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • I May Destroy You

  • Becoming

    ★★★★★

  • Jane Goodall: The Hope

    ★★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Porno

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • The Silence

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • How to Be Alone

    ★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★★

  • State of Pride

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★