matt has logged 60 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
21
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
18
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
21
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jane Goodall: The Hope

Jane Goodall: The Hope

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
2012

2012

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry