Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Darkness

Edge of Darkness

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Edit this entry  
09
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Edit this entry  
08
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in China V

Once Upon a Time in China V

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in China IV

Once Upon a Time in China IV

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Battle at Lake Changjin II

The Battle at Lake Changjin II

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
JFK: Destiny Betrayed

JFK: Destiny Betrayed

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time in Calcutta

Once Upon a Time in Calcutta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
21
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love in the Buff

Love in the Buff

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Edit this entry  
19
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The New One-Armed Swordsman

The New One-Armed Swordsman

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
The One-Armed Swordsman

The One-Armed Swordsman

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★
Edit this entry  
09
David and Bathsheba

David and Bathsheba

1951
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry