Matt has logged 246 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Read the review Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Trauma

Trauma

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★½
Edit this entry  
30
Critters

Critters

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark

The Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Edit this entry  
08
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★½
Edit this entry  
21
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Edit this entry