Sort by

Matt has logged 80 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nadja

Nadja

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Rock Zombies

Hard Rock Zombies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadline

Deadline

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cover-Up

Cover-Up

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fistful of Vengeance

Fistful of Vengeance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrieker

Shrieker

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★½
Edit this entry  
14
Capitu and the Chapter

Capitu and the Chapter

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bench of Desolation

The Bench of Desolation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terror in a Texas Town

Terror in a Texas Town

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hold Me Back

Hold Me Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Back Down: Revolt

Never Back Down: Revolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Eyes Off Me

All Eyes Off Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Cruel Intentions 3

Cruel Intentions 3

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry