• Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★

  • Bright

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Ritual

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Veronica

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★½

  • Get Out

  • Wind River

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Terrifier

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Imperium

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • A Dark Song

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Don't Breathe

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • The Gift

  • Ant-Man

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Focus

    ★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • Fury

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★½