• Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • They Came Together

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Need for Speed

    ★½

  • Creep

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • The Guest

    ★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • American Hustle

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★½

  • Filth

    ★★★

  • Enemy

    ★★★★★

  • Locke

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Elysium

    ★★½

  • Don Jon

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★

  • Man of Steel

    ★★

  • This Is the End

  • Nebraska

    ★★½

  • Only God Forgives

    ★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★

  • The Great Gatsby

  • Iron Man 3

  • Oblivion

    ★★

  • Evil Dead

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

    ★★

  • Looper

    ★★★½

  • End of Watch

    ★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★½

  • Dredd

  • The Master

    ★★★½

  • Lawless

  • Maniac

  • The Campaign

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Ted

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • Prometheus

  • The Hunt

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Dark Shadows

  • The Avengers

  • John Carter

    ½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • The Sitter

  • The Intouchables

    ★★★½

  • 6 Days to Air: The Making of South Park

    ★★★½

  • Moneyball

  • 50/50

    ★★★½

  • 30 Minutes or Less

  • Cowboys & Aliens