Matty has logged 25 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
if....

if....

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry