Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Loser

Loser

2000
×
★★
Edit this entry  
15
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Windy Day

Windy Day

1968
×
Edit this entry  
13
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Covid Killer

The Covid Killer

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Overnight

Overnight

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tree

The Tree

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Actors

Actors

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alone With Her

Alone With Her

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dieorama

Dieorama

2019
×
Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read prior review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out: Making a Murder

Knives Out: Making a Murder

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry