Sort by

Matthew has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry