Sort by

Matthew has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Franz Kafka's a Country Doctor

Franz Kafka's a Country Doctor

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strawberry and Chocolate

Strawberry and Chocolate

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Double Tap

Double Tap

2020
×
Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Passport to Paris

Passport to Paris

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
04
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Was a Teenage Girl

I Was a Teenage Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry