• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Eer

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Hunger Ward

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Priest

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★

  • PVT Chat

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★½

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Baby God

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★½

  • Hot Dog

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Huntsville Station

    ★★★½

  • Colette

    ★★★

  • The Present

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Yes-People

    ★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • White Eye

    ★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½