RSS feed for mau5headxz

mau5headxz has logged 74 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Brink

The Brink

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ice on Fire

Ice on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lynch: A History

Lynch: A History

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Running with Beto

Running with Beto

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl in the Café

The Girl in the Café

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Syriana

Syriana

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anthropocene : The Human Epoch

Anthropocene : The Human Epoch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pachamama

Pachamama

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candy

Candy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Electroma

Electroma

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry